Укр. Рос.
 

Якщо залишати Київ в існуючих кордонах – це призведе до інфраструктурної катастрофи, – Зубик

censor_news_big3[84]

Передмістя Києва активно розбудовуються, але через відсутність там необхідної інфраструктури все навантаження лягає на столицю.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв’ю виданню “Фокус” заявив президент некомерційної організації Асоціації підприємств будівельників “Інтергал-Буд” Володимир Зубик.

“Залишати Київ в існуючих кордонах – це велика помилка. З точки зору розвитку Києва як мегаполіса це призведе до інфраструктурної катастрофи. Передмістя зараз активно і хаотично забудовуються без урахування транспортної та соціальної інфраструктури. Висотні будинки виростають буквально в полі, ні шкіл, ні поліклінік – зате “супердешево” і “15 хвилин маршруткою до найближчого метро”. В результаті все навантаження лягає на столицю. До Києва їдуть на роботу, везуть дітей в садки і школи”, – заявив бізнесмен.

За його словами, необхідно, щоб відбувалася інтеграція столиці і передмість, щоб вони розвивалися як “живий організм”. І це питання необхідно виносити на рівень Кабміну. Однак може бути протидія місцевої влади.

“Звичайно, місцева влада не зацікавлена, роздача дозволів – це ж її основний “бізнес”. Але для вирішення таких питань є парламент. Такий шлях розвитку міст вже зарекомендував себе у багатьох країнах”, – заявив Зубик.

Ще одна проблема, яку вказав забудовник – неефективне використання київської землі. За його словами, в столиці “гуляють” сотні гектарів, які можна було б використовувати ефективніше – для будівництва сучасних житлових масивів.

“Потенціал величезний. Території гігантські. На сьогодні на всіх невикористовуваних промзонах столиці можна потенційно побудувати близько 20 млн. м2 житла. Це приблизно 300-400 тис. квартир у сучасних житлових комплексах із дитячими садками, школами, паркінгами, зонами відпочинку і дозвілля. І зараз від міської влади і від нас із вами залежить, як буде проводитися ця забудова. Продумано, комплексно, чи – хаотично, безсистемно. Необхідний реальний, зрозумілий і прозорий механізм переведення земель промислового призначення під будівництво житла із “соціальним замовленням” на всю супутню міську інфраструктуру”, – зазначив бізнесмен.

Також девелопер торкнувся проблеми “хрущовок”, підкресливши, що необхідно продумувати нові механізми розселення цих будинків, у яких давно зігнили всі комунікації.

“Давайте будемо реалістами – треба продумувати механізми розселення і будівництва на місці “хрущовок” нового висотного житла. Міській владі на цьому шляху знадобляться партнери – великі девелоперські компанії, які мають власний великий фонд готових квартир. Достатні ресурси. Є вже достатньо прикладів розселення старого житла, гуртожитків. Я вас запевняю, у більшості своїй жителі таких будинків досить реалістично та об’єктивно підходять до пропозиції переїхати до нової квартири. З ними можна знайти спільну мову”, – підсумував Зубик.

Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3174858

Теги: , ,

Там де влада бездіяльна ми можемо вирішувати проблему самі…

Допомога Головам
Проект Наш дім

Самоврядування міста Києва © 2015-2016