Укр. Рос.
 

У нас будуть мер із магістратом і префект, – нардеп від СН Качура про майбутню модель управління в Києві

censor_news_big3[71]

Глава КМДА (префект) матиме контрольні функції і зможе зупиняти рішення мера та магістрату.

Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ розповів нардеп від СН Олександр Качура.

За його словами, завдання законопроєкту про столицю – збалансувати відносини мера і глави КМДА.

“Тому що багато років це була одна людина, яка спочатку давала доручення, а потім йшла виконувати. Я навіть цікавився – у КМДА є два різні кабінети для мера і глави КМДА, щоправда, Кличко одним з них не користується. Я вважаю, що це мають бути дві різні людини. Мер має задавати політику, бачення, порядок денний в освіті, медицині, а глава адміністрації має бути менеджером, який керує комунальними підприємствами, і бути господарником”, – пояснив Качура.

За його словами, глава КМДА матиме контрольні функції і зможе зупиняти рішення мера: “У нас будуть мер з магістратом і глава адміністрації (префект). Так ось суть префекта, якщо виділяється якась ділянка, і є сумніви в законності рішення, він може зупинити це рішення. Також, як і інші рішення, невластиві радам, неконституційні, наприклад, про відділенні зі складу України, не дай Бог”.

“80 депутатів Київради закривають загальні концептуальні речі – містобудування, інфраструктури, бюджету. А районні ради будуть займатися питаннями локальними – де школу відремонтувати, де дорогу, де труби протікають. Вони вирішують, куди спрямувати кошти. Бо до цих депутатів люди зможуть дійти, а до депутатів Київради – ніяк. І ми за європейською моделлю маємо прив’язати ради до кількості шкіл”, – пояснив Качура поділ повноважень Київради і райрад, які планують відновити.

Також Качура пояснив, чому депутатам Київради планується виплачувати зарплату: “Щоб вони ці функції виконували на постійній основі, а не раз на кілька місяців. Тому що, якщо депутат буде одержувати зарплату, він не зможе займатися бізнесом. Щоб не було такого, як зараз, коли забудовники йдуть у депутати і виділяють землю своїм же компаніям. У результаті того, що ми ліквідуємо районні адміністрації, ми передамо ці гроші на місцевих депутатів – тобто бюджет у цьому плані не постраждає”.

Детальніше читайте в інтерв’ю Олександра Качури: “Я воюю з мафією оцінювачів, яка хоче забрати 9 мільярдів з бюджету, а вони мене дискредитують“.

Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3154599

Теги: , ,

Там де влада бездіяльна ми можемо вирішувати проблему самі…

Допомога Головам
Проект Наш дім

Самоврядування міста Києва © 2015-2016